Bře 12 2017

Video koučink

Co je to video koučink

V dnešní době moderních technologií není bezpodmínečně nutné být při koučování fyzicky na jednom místě. Díky aplikacím, které nabízejí video-hovory, je možné koučovat i na vzdálenost stovek a tisíců kilometrů.

Video koučink probíhá velmi podobným způsobem, jako klasický koučink, kde jsou kouči i koučovaný přítomni na jednom místě.

Základem je domluva na konkrétním termínu a času, kdy má ke koučování dojít. Následně je potřeba zvolit platformu, přes kterou se oba spojí. Nejčastěji se používá Skpye, ale je možné využít i další služby, jako Messenger od Facebooku, nebo Hangouts od Googlu.

Pro úspěšný proces je také zapotřebí kvalitní připojení k internetu a prostředí, ve kterém nebude ani jednu stranu nic rušit. Ať už se jedná o kancelář, zasedací místnost, kavárnu nebo pohodlí vašeho obývacího pokoje. Důležité je, aby to bylo takové prostředí, ve kterém se nebudete muset bát, co řeknete. Budete schopni přemýšlet a nebude okolo nikdo, kdo by po vás mohl něco chtít.

 

Samotné koučování pak probíhá běžným způsobem, kdy se kouč ptá na vaše pokroky, pocity, potřeby a během společně vyhrazeného času pro vás zapisuje důležité myšlenky a závěry, ke kterým dojdete.

Papír s poznámkami pak kouč nafotí a pošle vám ho domluveným způsobem. Fyzický papír poté zničí. Stejně jako vše, co svému koučovi povíte, podléhá naprosté mlčenlivosti, samozřejmě i veškeré záznamy náleží vám a kouč je nikde neskladuje, ani neukládá.

0 Komentářů
Sdílej příspěvek
Prozatím zde nejsou žádné komentáře

Odeslat komentář