Mám sen
Čvc 18 2017

Čtyřhodinový pracovní týden. Utopie, nebo reálný sen?

Sen. Každý z nás nějaký v hlavě máme. Občas na něj zapomeneme, ale pak se opět vynoří. Pro někoho to může být cesta do Japonska, koupit si dům, mít Porsche, být bohatý. Pro někoho to může být čtyřhodinový pracovní týden. Jaký je ten váš? Dosáhnout můžete všeho, pokud OPRAVDU chcete. Nevěříte?

 

Nedávno se mi dostala do ruky kniha „Čtyřhodinový pracovní týden“ od Timothy Ferrisse. Její název mě velmi upoutal. Autor v ní popisuje svou cestu od nešťastného, zaměstnance beze snů, víry a se spoustou strachů, k finančně nezávislému člověku, který si splnil mnoho svých snů a mnoho dalších ještě splní.

 

Pohádka pro děti, může někdo namítnout. Po přečtení této knihy však zcela jistě získáte jiný názor a čtenáři se rozdělí na tři skupiny. První jí ihned zamítne s tím, že to nejde. Druhá ji přečte a začne snít o tom, co kdyby to přeci jen bylo možné. Tam ale také zůstane. A pak je třetí skupina. Velmi malá skupina čtenářů, které příběh a „jednoduchost“ zaujmou natolik, že si dají za cíl stůj co stůj dosáhnout toho cíle.

 

Té poslední se nemá cenu věnovat. Ta totiž získá vždy vše, co si umane a jejich vnitřní motivace a sny jsou nastavené na velké věci.

 

Ti, kteří spadnou do první skupiny, již ztratili víru, přišli o své sny a málo kdo svůj postoj změní.

 

Co ale druhá skupina? Lidé, kteří mají sen. Vědí, čeho chtějí dosáhnout. A hluboko v nitru věří, že by toho dosáhnout mohli. A mají pravdu. Pokud si dovolí snít. Pokud v sobě nechají vyklíčit semínko existence té možnosti získat to, co chtějí, vznikne možnost. Často se stane, že toto semínko uschne a žádné plody nikdy nepřinese. Proč? Nedostatečná podpora okolí, motivace časem klesá, možná se problémy v životě kupí, málo času atd.

 

Není to ale škoda? Jaké by to bylo, kdybyste získali někoho, kdo vám bude s vaším cílem naplnit své sny, bezbřeze věřit? Bude vás podporovat, bude si s vámi povídat o tom, jaké to bude, jak to bude vypadat, až se to uskuteční, kdo vás bude motivovat. Kdo vám podá ruku, až se něco nepovede a vy na své cestě klopýtnete a upadnete?

 

Ten někdo může být váš kouč. Kouč s vámi nemusí řešit jen problémy vašeho života, ale může vás motivovat, pomáhat vám, abyste se udrželi v sedle svého nápadu, své vize, svého snu. Abyste jej měli stále na očích, věděli co je další krok a nebáli se ho udělat.

 

Dovolte si na chvíli zavřít oči a zasnít se.

  • Kde chcete být za 5 let?
  • Kým chcete být?
  • Co byste v životě chtěli zažít, nebo vlastnit?

 

Zkuste si odpovědět na tyto otázky. Možná mezi nimi bude myšlenka: chci být bohatý! Dobře, co to pro vás znamená? Je to milion, deset, sto? Proč ty peníze chcete? Co s nimi uděláte?

 

Timothy Ferriss ve své knize tvrdí, že každý chce být bohatý, aby si splnil své sny. Pokud si je však skutečně vyčíslí na papír, zjistí, že je možné jich dosáhnout často i běžnou cestou. Cesta kolem světa, surfování v Austrálii, dům v oblíbeném městě, to vše je vyčíslitelné a často nepotřebujete být hned multimilionářem. Stačí mít cíl, zakousnout se do něj a nepustit ho tak dlouho, než jej dosáhnete. Ano, i vy.

 

Jak na to?

  1. Začněte snít
  2. Najděte si někoho, kdo tou cestou půjde s vámi. Přítele, nebo třeba motivačního kouče.
  3. Začněte makat. Den co den, měsíc za měsícem. Rok za rokem.
  4. Dosáhněte svého cíle.

 

Na počátku každého velkého příběhu byl sen. Ti silní jej změnili ve skutečnost. Dokážete to i vy. Obklopte se lidmi, kteří vás budou podporovat. Vstávejte se svým snem, žijte ho každý den a běžte s ním spát. A každý den se posuňte o kousek k jeho naplnění. Zalijte semínko naděje. Pak jednou i vy budete vyprávět příběh jako Timmoty Ferriss. Pak i vy budete šťastní.

0 Komentářů
Sdílej příspěvek
Prozatím zde nejsou žádné komentáře

Odeslat komentář